FAQ Szukaj Użytkownicy Grupy Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Rejestracja Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Ile najdłużej pracujecie/pracowaliście w jednej pracy
Autor Wiadomość
zadarez 

810 Punktów
Wysłany: 2011-06-25, 10:42   Ile najdłużej pracujecie/pracowaliście w jednej pracy

Jak mozna zobaczyć sytuacja na rynku pracy stale się zmienia. Patrząc na własnych rodziców, czy rodziców kolegów, często jest tak iż przepracowali prawie całe życie w jednym zakładzie pracy, czasem maksymalnie w dwóch Jak to wygląda u was teraz?
Czy często zmieniacie pracę? Ile pracowaliście najdłużej w jednym miejscu? Czy pracowaliście już w jakiejś pracy dłużej niż tylko po 8 godzin dziennie?

Mój najdłuższy staż w jednym zakładzie (obecnym) to już 12 lat i 3 mce. W tym na jednym stanowisku 8 lat i 3 mce.
Najkrócej pracowałem 2 tygodnie na umowę zlecenie.
Moja najdłuższa dniówka trwała 26 godzin :)
Ostatnio zmieniony przez zadarez 2011-06-25, 10:42, w całości zmieniany 1 raz  

MURGRABIA 

410 Punktów
Wysłany: 2011-06-25, 15:51   

najkrócej to 4 dni,najdłużej to z 10 lat, obecnie 19 miesięcy i w lipcu kończy się umowa,
dniówka to 29 godzin po czym poszedłem oddać krew , z ojcem wypiłem krowę po czym on usnął a że ja nie miałem co robić ,przyłożyłem głowę do poduszki i tyle mnie było

grzes998 

250 Punktów
Wysłany: 2011-07-01, 18:39   

Ja 16 lat w jednym zakładzie.

Lashieta 

650 Punktów
Wysłany: 2011-10-10, 13:25   

nie mogę powiedzieć gdzie pracowałam najdłużej bo moja kariera pracownicza dopiero sie zaczęła- 3,5 miesięczny staż- 14 to liczba godzin, których najwięcej spędziłam w jednym dniu. Może nadal pracowałabym w tym miejscu, ale ze względu na studia musiałam przerwać współpracę- teraz poszukuję nowego stanowiska, mam nadzieję, że na dłużej;)

tusia8918 

1430 Punktów
Wysłany: 2011-10-10, 20:12   

Najdłużej w obecnej pracy czyli 9 miesięcy. Moja pierwsza porządna praca;)

uroboros 

730 Punktów
Wysłany: 2013-08-13, 20:27   

4 lata - wolny zawod wiec godziny to rowniez wolna amerykanka, byly dni ze po 20 godz , byly takie ze po 2 lub 3.

bialy52 

730 Punktów
Ostrzeżeń:
 1/3/5
Wysłany: 2013-08-25, 15:01   

Na razie 5 lat, jest dobrze.

uroboros 

730 Punktów
Wysłany: 2013-09-08, 14:53   

ktos powinien zalozyc temat pt.:
"ile pracowaliscie w swojej pierwszej rpacy i z jakiego powodu was wywalili?"

curtinka35 

560 Punktów
Ostrzeżeń:
 1/3/5
Wysłany: 2014-03-04, 14:46   

10 lat...pierwsza praca i siedze niej tyle czasu...

Miroka 

Zaproszone osoby: 3

45640 Punktów
Wysłany: 2014-11-17, 01:53   

Moja najdłuższa "dniówka" to jakieś 3 albo 4 doby - pod koniec byłam tak zmęczona że już straciłam rachubę. Oczywiście była to praca we własnej firmie, bo na etacie nikt by mnie do czegoś takiego nie zmusił.

Jeśli chodzi o pracę etatową - raz w życiu się na taką załapałam i przepracowałam pół roku. Ustanowiłam tym rekord, bo moi poprzednicy wytrzymywali w tym miejscu przeważnie około miesiąca, a poprzedni rekord wynosił 3 miesiące.

henpol 

290 Punktów
Wysłany: 2015-06-21, 20:49   

Nie do końca rozumiem stwierdzenie "na etacie by mnie do tego nie zmusili". Jeśli pracodawca płaci za każdą przepracowaną godzinę to co za różnica czy pracujesz na własne konto we własnej firmie czy na konto pracodawcy?

Mój rekord na etacie to 4,5 roku i nadal trwa. Najdłuższa dniówka to 36godzin na etacie + 10 godzin na prywacie. (nie do końca mogę powiedzieć że na własnej działalności jestem przedstawiciel tzw. wolnego zawodu, czyli pracuję głównie na zlecenie).

Przy okazji jeśli ktoś potrzebuje świadectwa energetycznego lub audytu energetycznego, oto jestem ja audytor:P

Miroka 

45640 Punktów
Wysłany: 2015-06-21, 23:16   

henpol napisał/a:
Nie do końca rozumiem stwierdzenie "na etacie by mnie do tego nie zmusili". Jeśli pracodawca płaci za każdą przepracowaną godzinę to co za różnica czy pracujesz na własne konto we własnej firmie czy na konto pracodawcy?

Różnica bardzo istotna. We własnej firmie to mój kontrakt i zależy mi na tym, żeby się należycie wywiązać i dotrzymać terminu. Przy pracy u kogoś umowa z klientem to nie moja sprawa, więc nie będę tracić zdrowia po to, żeby ktoś inny się wywiązał. Jak mu zależy to niech zatrudni jeszcze kogoś do pomocy. W przypadku takiego "maratonu" już nie o pieniądze chodzi, a o zdrowie. No i we własnej firmie po zakończeniu czegoś takiego i zainkasowaniu wynagrodzenia mogę odpoczywać przez tydzień, a na etacie różnie z tym bywa...

henpol napisał/a:
Przy okazji jeśli ktoś potrzebuje świadectwa energetycznego lub audytu energetycznego, oto jestem ja audytor:P

Ja też :P

henpol 

290 Punktów
Wysłany: 2015-06-22, 21:51   

hehe:] kolega po fachu. Po kursie czy podyplomowe? A może absolwent wydziału budownictwa.

Co do pracy na etacie. Mam nieco inne podejście to tego tematu.

Moja praca trochę różni się nieco od zwykłych "zleceń". Owszem popieram nie ma co się zarzynać tylko tylko po to by inni wywiązali się ze swoich zobowiązań. Co jednak jeśli w grę wchodzi bezpieczeństwo, zdrowie i życie innych osób? Czy w takie sytuacji też bez skrupułów można zakończyć prace po 8 godzinach?

Nie umiałbym tak. To moje decyzje, a przede wszystkim moje doświadczenie jest niezbędne podczas usuwania wielu potencjalnych zagrożeń na sieciach przesyłowych gazu wysokiego ciśnienia. Traktuje swoją prace nie jako obowiązek spędzenia 8 godzin w miejscu zatrudnienia, tylko bardziej jak misję, służbę. Moje podejście nie wynika z zajmowanego stanowiska tylko z mojej osobowości.

Podczas awarii na sieciach wysokiego ciśnienia trzeba działać szybko, bezpiecznie, skutecznie i co najważniejsze gdy się już zacznie swoje obowiązki trzeba je skończyć bez względu na przeciwności i upływ czasu. Zmęczenie odchodzi na drugi plan gdy masz świadomość, że twoje działanie może zapobiega takim katastrom jak w Jankowie.

Miroka 

45640 Punktów
Wysłany: 2015-06-23, 00:13   

henpol napisał/a:
hehe:] kolega po fachu. Po kursie czy podyplomowe? A może absolwent wydziału budownictwa.

Podyplomowe.
I koleżanka a nie kolega :-P

henpol napisał/a:
Co jednak jeśli w grę wchodzi bezpieczeństwo, zdrowie i życie innych osób? Czy w takie sytuacji też bez skrupułów można zakończyć prace po 8 godzinach?

Oczywiście jeśli w grę wchodzi dobro ważniejsze niż to co "mi się należy", to zupełnie inna sprawa. W kwestii życia, zdrowia i bezpieczeństwa nie ma miejsca na gadanie, że ja już swoje zrobiłam i niech się inni martwią.
Jednak moja praca takiego wymiaru nie miała, i choć niewątpliwie dla klientów była ważna, to na pewno nie miała większej wartości od mojego zdrowia. I dlatego nie pracowałabym tyle na etacie. Poza tym wiem z doświadczenia, że jeśli się daje z siebie wszystko dla innych, to nie dość że ludzie tego nie doceniają, to jeszcze uważają to za coś normalnego i ich oczekiwania oraz wymagania ciągle rosną :-(

jacko1235 

370 Punktów
Wysłany: 2015-06-23, 13:25   

ja tak do 3 lat zeby nie wpasc w 3 mies okres wypowiedzenia

Odpowiedz do tematu